شهریار، یکی از شهرستان‌های پرجمعیت واقع در پایتخت کشور است. بر اساس آخرین آمار‌های سرشماری، جمعیت شهرستان شهریار حدود 750 هزار نفر است. شهریار در همسایگی رباط ‌کریم، ملارد، کرج و تهران قرار دارد.

بسیاری از جوانان ساکن غرب تهران به دنبال یافتن شغل در شهریار هستند. با توجه به ظرفیت‌های اقتصادی شهرستان شهریار، فرصت‌های شغلی متنوعی در این شهرستان وجود دارد. در این مقاله، به بررسی صنایع مهم و فرصت‌های استخدام کارخانجات شهریار می‌پردازیم.

بررسی وضعیت صنعت غذایی در شهریار

پیش از بررسی وضعیت بازار کار و استخدام کارخانجات شهریار، باید با صنایع اصلی این شهرستان مانند صنایع غذایی و صنایع تبدیلی و تکمیلی آشنا شوید. برای مشاهده جدیدترین فرصت‌های استخدام در شهریار می‌توانید به لینک زیر مراجعه کنید:

https://karbord.io/jobs/in-shahriyar

راه‌اندازی کسب و کار در زمینه فرآوری محصولات کشاورزی، یکی از مهم‌ترین راهکار‌ها برای توسعه پایدار امنیت غذایی و ایجاد اشتغال بوده که ایجاد ارزش افزوده از منابع و کاهش هدررفت محصولات را تا حد امکان ممکن می‌کند. تاکنون فعالیت‌هایی در شهرستان شهریار در حوزه صنایع غذایی انجام شده است؛ اما همچنان ظرفیت‌هایی برای افزایش و گسترش این فعالیت‌ها وجود دارد.

به عنوان مثال، علیرغم تولید کافی میوه‌جات در این شهرستان، هنوز واحد‌هایی برای فرآوری صنعتی این محصولات وجود ندارند. با توجه به موقعیت شهریار، پتانسیل احداث واحد‌های فرآوری انواع محصولات باغی و تولید میوه خشک، آبمیوه، چیپس میوه و دیگر فرآورده‌های میوه از جمله لواشک، مربا، کنسانتره، کمپوت و... برای سرمایه‌گذاری زیاد است. لازم به ذکر است که در حال حاضر فرآوری این محصولات به صورت سنتی و خانگی انجام می‌شود. تأسیس کارخانجات غذایی و کارخانه ادویه در شهرستان شهریار از حوزه‌های پرسود است.

نقش صنایع تبدیلی و تکمیلی در بازار کار شهریار

بررسی‌ها نشان می‌دهند که با وجود تنوع تولید محصولات کشاورزی، سالانه مقدار زیادی از این محصولات در مراحل کاشت تا برداشت به ضایعات تبدیل می‌شوند. از این رو، صنایع تبدیلی می‌تواند زمان استفاده از محصولات کشاورزی را افزایش داده و از میزان تولید ضایعات بکاهند. همچنین، گسترش چنین صنایعی موجب اشتغال‌زایی برای ساکنین شهریار می‌شود.

میوه‌های زیادی در شهرستان شهریار تولید شده و معمولاً فله‌ای فروخته می‌شوند، در صورتی که می‌توان این میوه‌ها را بسته‌بندی و سورت کرد. هدف از این کار، درجه‌بندی و دسته‌بندی انواع میوه‌ها طبق اندازه و کیفیت آن‌ها است. پس از عملیات سورتینگ، بسته‌بندی نهایی سبزیجات و میوه‌ها به منظور حفاظت از محصول نهایی و جابجایی آسان انجام می‌شود.

با افزایش سطح استاندارد‌های زندگی، رشد تکنولوژی و افزایش جمعیت در جوامع امروزی، میزان مصرف محصولات با بسته‌بندی‌های کوچک افزایش یافته است. نیاز به محصولاتی با بسته‌بندی‌ها و اندازه‌های متفاوت در جامعه مصرفی وجود دارد و اهمیت صنعت بسته‌بندی بیشتر شده است. به همین خاطر، راه‌اندازی کسب و کاری در این زمینه در شهریار می‌توانید پتانسیل سوددهی خوبی داشته باشد.

یکی دیگر از صنایع تکمیلی سودده در این شهرستان، بسته‌بندی عسل است. ویژگی مهم عسل آن است که در مدت طولانی به شرط دوری از رطوبت فاسد نمی‌شود. نگهداری عسل در ظروف فلزی در بلندمدت مناسب نیست. به همین دلیل، امروزه بسته‌بندی عسل به شکل‌های مناسب، جذاب و خلاقانه رو به افزایش است.

احداث کشتارگاه دام و طیور، به دلیل رونق دامداری در شهریار از جمله نیاز‌های این شهرستان است که کارآفرینان می‌توانند روی آن سرمایه‌گذاری کنند. کشتارگاه‌های صنعتی، نقش مهمی در زمینه حفاظت از محیط زیست ایفا می‌کنند. البته لازم است که در کشتارگاه‌ها فضای مناسبی جهت کشتار دام سنگین و سبک وجود داشته باشد و همچنین امکانات و تجهیزات لازم برای رعایت مسائل زیست‌محیطی و بهداشتی فراهم شوند.

فرصت‌های شغلی در بخش صنایع و معادن شهریار

یکی از مهم‌ترین عوامل توسعه اقتصادی کشور، ایجاد مشاغل صنعتی است. اما متأسفانه آن گونه که باید به این حوزه توجه نشده و باید برای پیشرفت اقتصادی از پتانسیل شهرستان‌های مختلف استفاده شود. تعدادی واحد صنعتی با فعالیت در زمینه‌های مختلف در شهریار تأسیس شده، اما پتانسیل‌های این شهرستان نشان می‌دهد که همچنان ظرفیت کافی برای ایجاد واحد‌های صنعتی جدید وجود دارد.

تعدادی معدن در این شهرستان در زمینه تولید شن و ماسه، سنگ، گچ و... وجود دارد و فرآوری معادن از ظرفیت‌های اقتصادی مهم این منطقه محسوب می‌شود که فعال‌سازی آن‌ها با رعایت اصول زیست‌محیطی نقش مهمی در افزایش سرعت روند تولید و اشتغال‌زایی در شهریار خواهد داشت.

علاوه بر این، تولید مصنوعات چوبی مثل کابینت و مبل در شهریار جایگاه ویژه‌ای دارد و می‌توان با توجه به بازار فروش مناسب این محصولات روی احداث کارگاه در این حوزه سرمایه‌گذاری کرد. مشاغلی مانند تولید ظروف یکبارمصرف و قطعات خودرو نیز زیرساخت‌های لازم برای توسعه در این شهرستان را دارند.

معرفی کارخانه‌ها و شرکت‌های معروف شهریار

کارجویان در شهرستان شهریار یا هر جای دیگری باید با کارخانه‌ها و شرکت‌های معتبر در محل زندگی خود آشنا شوند و از آخرین فرصت‌های استخدام در این سازمان‌ها مطلع باشند. این کار به شما کمک خواهد کرد که آسان‌تر شغل مد نظرتان را با سطح درآمد مناسب، بیمه و سایر مزایای شغلی بیابید.

در شهرستان شهریار، فرصت‌های استخدام کارگر ساده، حسابدار، کارگر خط تولید، مهندسین برقی و... در شرکت ‌ها و کارخانه ‌ها متنوع و گسترده هستند. شما می‌توانید با مراجعه به آگهی استخدام نجار ماهر، استخدام کارگر ساده در شهریار یا استخدام کارگر ساده در تهران با جای خواب، استخدام در شهرک صنعتی شهریار، کار در منزل شهریار بسته ‌بندی و... در سایت‌های کاریابی معتبر، از جدیدترین موقعیت‌های استخدام در شهریار و اندیشه مطلع شوید.

همچنین، موقعیت‌هایی برای استخدام بانوان در شهریار، از جمله استخدام بسته بند خانم در شهریار و استخدام خانم در شهریار و اندیشه به عنوان منشی، معلم و... وجود دارد و وضعیت بازار کار در شهریار برای خانم ‌ها در سازمان‌های دولتی و خصوص، مدارس، بیمارستان‌ها مانند بیمارستان نور شهریار و... مناسب است.

برخی از معروف‌ترین شرکت‌های شهریار عبارت‌اند از:

 • آرش سازه شهریار: ساخت محصولات فلزی سازه‌ای
 • آریانا سلامت دی: ساخت کالا‌های بتنی، سیمانی و گچی
 • آلومینیم به کار: ساخت فلزات اساسی قیمتی و فلزات غیر آهنی
 • بستنی نمونه شهریار: تولید فرآورده‌های لبنی
 • بسته‌بندی صنعت کارتن کسری: ساخت محفظه‌های کاغذی و مقوایی
 • پام وکاله شهریار: تولید مواد شیمیایی اساسی به جز انواع کود و ترکیبات ازت
 • توان تک جم: ساخت پمپ، کمپرسور، شیر و سوپاپ
 • چرم چین ایران: ساخت ماشین‌آلات تولید منسوجات، البسه و چرم
 • حلوا شکری عقاب: تولید کاکائو، شکلات و آبنبات
 • دایا آرین دارو: ساخت محصولات دارویی، مواد شیمیایی مورد استفاده در داروسازی و محصولات گیاهی دارویی
 • سخت‌افزار سارا: ساخت ماشین‌آلات دفتری، حسابداری و محاسباتی
 • بهبود نان تارا: تولید فرآورده‌های دانه‌های آسیاب‌شده
 • لوله بتن پلیمر: تولید لوله‌های بتن پلیمری
 • توان تک صنعت: تولید ظروف یکبار مصرف و بسته‌بندی پلاستیکی
 • شرکت تولیدی صد صنعت: تولید قالب‌های صنعتی
 • شرکت گسترش فولاد شهریار: تولید محصولات فولادی
 • کفپوش صنعت آریا: تولید انواع کفپوش
 • کارخانه تزریق پلاستیک: تولید محصولات پلاستیکی
 • شرکت کاله: تولید لبنیات و فرآورده‌های لبنی
 • نوین رویا پلیمر شهریار: ساخت انواع محصولات پلاستیکی

جمع‌بندی

در این مقاله، به بررسی وضعیت صنایع و استخدام کارخانجات شهریار پرداختیم. آشنایی با کسب و کار‌های مزیت‌دار در این شهرستان، هم برای کارفرمایان و کارآفرینان و هم برای کارجویان اهمیت زیادی دارد.

اگر به دنبال یافتن فرصت‌های استخدامی در شهریار هستید، باید در ابتدا با شرکت‌ها و کارخانه‌های معتبر این شهرستان آشنا شوید. سپس با مراجعه به آگهی‌های استخدام شهریار می‌توانید از جدیدترین نیازمندی‌های این منطقه مطلع شده و رزومه خود را ارسال کنید.