پنج پارک برتر شهر استانبول : اگر تابحال در سفرهایتان به شهر استانبول ترکیه، از پارک های آن دیدن نکرده اید، پیشنهاد می کنیم اینبار حتما از این پارک ها دیدن کنید. توریست ها و گردشگرانی هم که برای اولین بار به این شهر بزرگ سفر می کنند، حتما بازدید از پارک های استانبول را در برنامه خود قرار دهند. پارک های شهر استانبول یکی بهترین و آرام ترین مکان هایی هستند که میتوان در آن ها استراحت کرده و یا چیزی خورد. از ویژگی های مثبت این پارک ها، تمیز بودن و آراسته بودن انهاست. استانبول به طور کلی پارک های و بوستان های بسیاری داشته که بیشتر آن ها قدمتی به اندازه امپراتوری عثمانی دارند، هیمنطور بعضی از آن ها به تازگی ساخته شده اند. به خاطر تعداد بسیار زیاد این پارک ها و بوستان ها، پنج تا از بهترین پارک های شهر استانبول را برای شما معرفی می کنیم تا از برترین های آن دیدن کنید. 

پارک گولهان استانبول

نخست، به سراغ معروف ترین و البته قدیمی ترین پارک ترکیه می رویم، پارک گولهان. این پارک برای تمام مردم کشور ترکیه بسیار با ارزش است. زمانی که اسم این پارک را جلوی مردم ترکیه می گویند، آن ها به یاد مصطفی کمال آتاترک، آزادی خواه معروف ترک می افتند. اسم این پارک از یک امپراطوری ترکیه در سال 1839 گرفته شده است. پارک گولهان بسیار بزرگ و وسیع بوده و از بازدید آن بسیار لذت خواهید برد. 

پارک گولهان استانبول

پارک ییلدیز استانبول

مردم ترکیه، پارک ییلدیز را به عنوان یک استراحتگاه می بینند. پارک ییلدیز بین مردم شهر استانبول، به قصر-پارک نیز معروف است. این پارک استانبول علاوه بر یک استراحتگاه، مکانی است که در آن تازه عروس و دامادها جمع شده و عکس های عروسی خود را در آن میگیرند. توریست ها و گردشگران تور استانبول به تماشای این تازه عروس و دامادها بسیار علاقه مند هستند. در تمام غرفه ها و کافه های این پارک، نوشیدنی ها و خوراکی های حلال و خوشمزه ای ارائه می شوند. 

پارک ییلدیز استانبول

پارک دموکراسی پاکا استانبول

از پارک دموکراسی پاکا در سال 1970 به عنوان پناهگاهی برای بی خانمان های ترکیه استفاده می شد اما با گذشت زمان و رشد بسیار خوب و قابل توجه این کشور، ترکیه به درصد بسیار کمی از افراد فقیر و بی خانمان رسیده است. این پارک تاریخچه زیبایی داشته و فرهنگ غنی دارد. پارک پاکا در دوره های مختلف اسم های مختلفی داشته، به عنوان مثال در سال 1990 به اسم پارک عشق و در سال 1993 به اسم پارک دموکراسی شناخته می شد. توریست ها و گردشگران تور لحظه آخری استانبول میتوانند به صورت رایگان از استخر، زمین بازی و ... این پارک استفاده کنند. این پارک محبوب بسیاری از مسافران و توریست هایی است که به استانبول ترکیه سفر کرده اند. 

پارک دموکراسی پاکا استانبول

پارک مینیاتورک استانبول

یکی دیگر از پارک های برتر ترکیه که از بدو ساختش مورد استقبال بسیاری از توریست ها و گردشگران تور ارزان استانبول قرار گرفته، پارک مینیاتورک است. این پارک که به موزه هم شباهت دارد، تمام جاذبه های گردشگری تاریخی، فرهنگی و ... را در خود جای داده، اما با سایزهای بسیار کوچک شده!. توریست ها و گردشگران استانبول در این پارک میتوانند مساجد استانبول، پارک ها، هواپیماها، کشتی های بزرگ، ساختمان ها و قصرهای بزرگ و ... را به صورت ماکتی که به دست انسان ها ساخته شده ببینند. استفاده از این پارک برای تمام مردم رایگان است. بازدید از پارک مینیاتورک این امکان را به شما میدهد تا از بیشتر جاذبه های محبوب شهر استانبول، یکجا دیدن کرده و با فرهنگ های دیگر اشنا شوید. 

پارک مینیاتورک استانبول

پارک پیوند بین ترک ها و ژاپنی ها استانبول

اسم این پارک استانبول را ممکن است خیلی نشنیده باشید. پارک پیوند بین ترک ها و ژاپنی ها، یکی از پنج پارک برتر شهر استانبول بوده که به طورغیر مستقیم فرهنگ غنی ترکیه و مردم استانبول را نشان میدهد. این باغ همانطور که نامش پیداست، نشان دهنده پیوند بین مردم ترک و ژاپنی است. علاوه بر فرهنگ ترکیه و استانبول، میتوان با فرهنگ جالب ژاپنی ها نیز در این پارک آشنا شد. توریست ها و گردشگران در بازدید از این پارک میتوانند با مراسمات مختلف کشور ژاپن آشنا شده و از تماشای آن ها لذت ببرند.

پارک پیوند بین ترک ها و ژاپنی ها استانبول