پل گالاتا در استانبول : شاید اسم این پل را نشنیده باشید اما عکس آن حتما روی جلد و یا صفحات مجله های گردشگری دیده اید. پل گالاتا در طول تاریخ، شاید پنج بار در مکان های مختلف بازسازی شده است. این پل محل اتصال قسمت آسیایی استانبول به قسمت اروپایی بوده و حتی مارک تواین، در کتاب خود درباره این پل نوشته "میتوان یک طرف پل ایستاد و آسیا را دید و از طرف دیگر اروپا را". در بازدید از این پل مردم محل و توریست های تور استانبول را خواهید دید که روی پل ایستاده و مشغول ماهیگیری هستند. پل گالاتا ترافیک بسیاری از مردم داشته که مشغول به تجارت هستند.

پل گالاتا در استانبول

جاذبه های پل گالاتا در استانبول

علاوه بر امکان ماهیگیری روی پل گالاتا در استانبول، شما میتوانید مردم محلی استانبول را دیده و راجب به فرهنگ و نحوه زندگی آن ها در این شهر بزرگ اطلاعات کسب کنید. همینطور روی پل، انواع و اقسام غذاهای دریایی، را داغ، ساندویچ های ماهی و ... ارزان قیمت موجود هستند. توریست ها و گردشگران میتوانند روی شاخ طلایی، با پرداخت دوازده لیر مشغول قایق سواری باشند.

جاذبه های پل گالاتا در استانبول

تاریخچه پل گالاتا در استانبول

سال 1502، دستور ساخت پل گالاتا به دست بایزید دوم از لئوناردو داوینچی و میکل آنژ درخواست شد تا در ساخت این پل، عظمت و بزرگی ترکیه را نشان دهند. این درخواست از سمت میکل آنژ رد شد و در آخر پل گالاتا بوسیله لئوناردو داوینچی طراحی و ساخته شد و جزو یکی از طولانی ترین پل های آن دوران بود. اما طرح این پل بوسیله سلطان سلطان بایزید دوم قبول نشد و در سال 1992 یک پل جدید در شهر قدیمی ساخته شد که جنوب استانبول را به قسمت شمالی استانبول متصل می کند. این پل متحرک از دو سطح ساخته شده که شامل 6 خط خودرو و دو خط تراموا و پیاده روی می باشد.  

تاریخچه پل گالاتا در استانبول

دسترسی های نزدیک به پل گالاتا در استانبول

توریست ها و گردشگران تور استانبول در بازدید از پل گالاتا نیز میتوانند از دیگر جاذبه های شهر مثل برج گالاتا و بازار ادویه دیدن کنند.