مشهد یکی از اصلی‌ترین مقاصد گردشگری و معنوی کشور، مشهد است. در مشهد سالانه سه میلیون گردشگر به بازدید از حرم امام هشتم شیعیان می‌پردازند. سفر به مشهد از شهرهای جنوبی کشور اما با چالش‌های زیادی همراه است. وجود مسافت‌های طولانی و رانندگی‌های بی وقفه خستگی و آسیب‌های زیادی را به مسافران وارد کرده است. به همین دلیل مردم استان‌های جنوبی بیشتر علاقه به سفر به مشهد با هواپیما را به قطار و اتوبوس ترجیح می‌دهند. سرعت بیشتر و امنیت بالا باعث شده تا سفر از جنوب به مشهد به صورت هوایی با متقاضی بیشتری همراه باشد. اما اگر در استان‌های جنوبی هستید و مسیرهای پرواز جنوب به مشهد را نمی‌شناسید، در ادامه تمامی شهرهای استان های جنوبی را که امکان سفر هوایی از آنها به مشهد مهیاست را به نقل از آژانس هواپیمایی پته به شما معرفی می‌کنیم.

سفر هوایی از جنوب به مشهد

پروازهای مختلفی از جنوب کشور به مشهد مقدس انجام می شود که به دلایل مختلف سیاحتی، زیارتی، تجاری و اقتصادی است.  در این مطلب به معرفی مسیرهای پروازی از جنوب به مشهد می پردازیم تا در صورتی که قصد سفر به مشهد از جنوب کشور را دارید بتوانید بهترین و نزدیک ترین مسیر پروازی را به خود انتخاب نمایید.

سفر از اهواز به مشهد با هواپیما

در استان خوزستان، شهر اهواز بیشترین سفر به مقصد مشهد را به صورت هوایی دارد. اهواز با داشتن فرودگاه بین المللی مجهز تقریبا هر سه ساعت یک پرواز به مقصد مشهد دارد. خرید بلیط هواپیما اهواز مشهد، به صورت اکونومی و بیزینسی امکان پذیر است. فاصله هوایی اهواز و مشهد ۱۰۴۱ کیلومتر است و مدت زمان سفر بین این دو شهر ۱ ساعت و ۴۵ دقیقه است.

پرواز اهواز مشهد

سفر از بندرعباس به مشهد با هواپیما

در بین فرودگاه‌های استان هرمزگان، بندرعباس با سه پرواز در روز بیشترین سفر به مقصد این شهر را در استان هرمزگان دارد. بلیط هواپیما بندرعباس به مشهد به صورت اکونومی و بیزینسی توسط چندین ایرلاین ارائه می‌شود. فاصله هوایی مشهد تا بندرعباس ۱۰۶۱ کیلومتر است و این پرواز حدود ۲ ساعت به طول می‌انجامد. سفر از بندرعباس به مشهد، یکی از طولانی‌ترین سفرهای هوایی داخلی به شمار می‌رود.

پرواز بندرعباس مشهد

سفر از آبادان به مشهد با هواپیما

مشهد یکی از چند مقصد فرودگاه آیت الله جمی آبادان است. این فرودگاه بین المللی می‌تواند در صورتی که موفق به خرید بلیط هواپیما از اهواز نشوید هم چاره ساز باشد. فرودگاه آبادان روزانه ۴ پرواز به مشهد دارد. فاصله زمینی اهواز و آبادان ۹۰ کیلومتر است و در صورتی که بلیطی برای سفر به مشهد از اهواز پیدا نکردید، سری به فرودگاه آبادان بزنید. فاصله هوایی و مدت پرواز فرودگاه آبادان و اهواز تقریبا یکسان است.

سفر از دزفول به مشهد با هواپیما

آخرین فرودگاهی که در استان خوزستان به مشهد پرواز دارد، فرودگاه دزفول است. این فرودگاه تنها دو بار در هفته و در روزهای پنجشنبه و یکشنبه به مقصد مشهد، پرواز دارد. البته سفر به مشهد در ایام مناسبت‌ها مانند: محرم و وفات و ولادت امام رضا(ع)، بسته به کشش سیستم هوایی کشور افزایش می‌یابد. فاصله هوایی این فرودگاه با مشهد ۱۰۵۰ کیلومتر است و مدت زمان پرواز این مسیر ۱ ساعت و ۵۰ دقیقه است. همچنین در حال حاضر تنها پروازهای اکونومی در این فرودگاه برقرار است.

سفر از بوشهر به مشهد با هواپیما

پرواز بوشهر به مشهد، با توجه به نداشتن خطوط ریلی در این استان بیشتر مورد توجه مردم این استان قرار گرفته است. در حال حاضر تنها یک پرواز در روز به سمت فرودگاه بین المللی شهید هاشمی نژاد برقرار است. فاصله بوشهر تا مشهد ۱۱۵۵ کیلومتر است و مدت سفر هوایی بین این دو شهر ۲ ساعت است. ایرلاین ایران ایرتور و کاسپین با کلاس اکونومی در این مسیر، خدمات ارائه می‌کنند.

پرواز بوشهر مشهد

سفر از عسلویه به مشهد با هواپیما

فرودگاه خلیج فارس عسلویه به منظور سهولت جا به جایی نیرو کار در مناطق نفتی و گازی استان بوشهر افتتاح شد. این فرودگاه ابتدا پروازهای محدودی به تهران و اصفهان داشت، اما با درخواست مردم اکنون تعداد پروازهای این فرودگاه بیشتر از قبل شده است. اگر از شهرهای غربی استان هرمزگان و یا جنوبی بوشهر بخواهید به مشهد بروید، نزدیک‌ترین فرودگاه به شما، فرودگاه عسلویه است. این فرودگاه در طول هفته به مشهد پرواز دارد و تعداد پروازهای آن بالا نیست. به همین منظور سعی کنید از ماه قبل سفر هوایی خود را در این فرودگاه رزرو کنید.

سفر از قشم و کیش به مشهد با هواپیما

جزیره قشم و کیش، دو مقصد تفریحی جذاب برای خرید و آب‌تنی در خلیج فارس محسوب می‌شوند. این دو جزیره مسیر زمینی بسیار سختی به مشهد دارند، به همین علت، سفر هوایی از این دو جزیره یه مشهد به صورت روزانه انجام می‌شود. پرواز از کیش به مشهد روزانه و تا ۳ بار انجام می‌شود، همچنین این پرواز از قشم به صورت هفتگی است و یک روز در میان به مقصد مشهد، پرواز دارد. فاصله هر دو جزیره تا مشهد حدود ۱۲۰۰ کیلومتر است و حدود ۲ ساعت زمان می‌برد تا به مشهد برسید.

سفر از چابهار به مشهد با هواپیما

چابهار دیگر شهر جنوب کشوری است که به مقصد مشهد پرواز دارد. این شهر که در استان سیستان و بلوچستان قرار دارد، به صورت هفتگی و با کلاس اکونومی پرواز‌هایی را به مشهد ارائه می‌کند. شما می‌توانید با خرید بلیط هواپیما به صورت رفت و برگشت از چابهار، برنامه سفر خود را دقیق بچینید. چابهار تا مشهد ۱۱۹۰ کیلومتر فاصله دارد و مدت پرواز این شهر تا مشهد ۲ ساعت است.

سفر از زاهدان به مشهد با هواپیما

زاهدان مرکز استان سیستان و بلوچستان هم امکان پرواز به صورت مستقیم به مشهد را دارد. پرواز از زاهدان به مشهد به صورت روزانه یک بار برقرار است. مسافرین می‌توانند بلیط هواپیما را به صورت اکونومی و بیزینس تهیه کنند. فاصله هوایی زاهدان تا مشهد ۸۰۰ کیلومتر است و تنها در فاصله ۱ ساعت و ۲۰ دقیقه می‌توانید به صورت هوایی به مشهد برسید.

کلام پایانی

سفر از استان های جنوبی به مشهد به صورت هوایی، دلپذیر و سریع است. برای آنکه با قیمت مناسب به مشهد سفر کنید می‌توانید بلیط های لحظه آخری تهیه کرده و ارزان سفر هوایی را تجربه کنید. شما چگونه خود را به مشهد می رسانید؟ نظرات خود را برایمان بنویسید.