لیست دانشگاه های قبرس شمالی

قبرس شمالی طی چندین سال اخیر در زمینه آموزش و تحصیل جایگاه بسیار خوبی را در دنیا به دست آورده است. به همین دلیل هر ساله دانشجویان بسیاری از سراسر دنیا از جمله ایران این کشور را برای گذراندن دوره تحصیلی خود انتخاب می کنند. استفاده از متدهای آموزشی آمریکایی و اروپایی، امنیت بالا، آب و هوای مدیترانه ای فوق العاده و سرسبز بودن قبرس شمالی، باعث محبوبیت این کشور شده است. از دیگر دلایلی که کشور قبرس شمالی را به مقصد تحصیلی مناسبی برای ایرانیان تبدیل کرده است، می توان به آداب و رسوم و فرهنگ نزدیک این کشور به ایران اشاره کرد. فاصله نزدیک قبرس شمالی به ایران، دلیل دیگری است که دانشجویان ایرانی این کشور را برای تحصیل انتخاب می کنند.

در این مقاله قصد داریم ضمن ارائه لیست دانشگاه های قبرس شمالی، به معرفی بیشتر برخی از برترین دانشگاه های قبرس شمالی و امکانات آنها بپردازیم.همچنین چنانچه نیازمند اطلاعات بیشتر در رابطه با تحصیل در قبرس شمالی هستید می توانید از این صفحه بازدید بفرمایید.

 

لیست دانشگاه های قبرس شمالی

لیست دانشگاه های قبرس شمالی شامل دانشگاه های دولتی، غیر دولتی، خصوصی و عمومی هستند که در ادامه مورد اشاره قرار می گیرند:

- دانشگاه emu قبرس (Eastern Mediterranean University) (دولتی)

- آکادمی آموزش معلمان آتاتورک (International Teacher Training Academy) (دولتی)

- دانشگاه فنی خاورمیانه پردیس قبرس شمالی (Middle East Technical University Northern Cyprus Campus) (دولتی)

- دانشگاه اروپایی لفکه (European University of Lefke) (دولتی)

- دانشگاه غرب اسکاتلند (University of the West of Scotland) (دولتی)

- دانشگاه رهبری اروپا (European Leadership University) (غیر دولتی)

- دانشگاه علوم پزشکی و سلامت قبرس (Cyprus Health and Social Sciences University) (غیر دولتی)

- دانشگاه جزیره سیتی (University of City Island) (غیر دولتی)

- دانشگاه بین المللی قبرس (Cyprus International University) (غیر دولتی)

- دانشگاه خاور نزدیک (Near East University) (غیر دولتی)

- دانشگاه آمریکایی گیرنه (Girne American University) (غیر دولتی)

- دانشگاه مدیترانه کارپاسیا (University of Mediterranean Karpasia) (غیر دولتی)

- دانشگاه تحقیقات و علوم مدیترانه ای Netkent (Netkent Mediterranean Research and Science University) (غیر دولتی)

- دانشکده مدیریت تجارت بین المللی (International Business Management School) (غیر دولتی)

- دانشگاه رئوف دنکتاش (Rauf Denktas University) (غیر دولتی)

- دانشگاه غرب قبرس (Cyprus West University) (غیر دولتی)

- پردیس آموزشی – پژوهشی TRNC دانشگاه فنی استانبول ( Istanbul Technical University TRNC Education – Research Campus) (عمومی)

- دانشگاه آنادولو پردیس نیکوزیا (Anadolu University Campus) (عمومی)

- دانشگاه هنرهای خلاق و طراحی آرکین (Arkin University of Creative Arts and Design) (خصوصی)

یست_دانشگاه_های_قبرس_شمالی

لیست دانشگاه های قبرس شمالی

 

معرفی برترین دانشگاه های قبرس شمالی: قسمت اول

به طور کلی لیست دانشگاه های قبرس شمالی  شامل 25 دانشگاه است. برترین دانشگاه های قبرس شمالی در ادامه مورد بررسی قرار می گیرند:

- دانشگاه آمریکایی گیرنه (GAU): این دانشگاه که به عنوان نخستین دانشگاه قبرس شمالی شناخته می شود، در سال 1985 تاسیس شده است. از جمله دانشکده های دانشگاه GAU می توان به دانشکده پزشکی، داروسازی، مهندسی هنرهای زیبا، حقوق، علوم سیاسی، اقتصاد و تجارت اشاره کرد. تاکنون بیش از بیست هزار دانشجو در این دانشگاه تحصیل کرده اند. دانشکده مهندسی دانشگاه گیرنه رشته های مهندسی مکانیک، مهندسی برق و الکترونیک، مهندسی عمران، مهندسی کامپیوتر، مهندسی صنایع و مهندسی خودرو را ارائه می دهد.

- دانشگاه خاور نزدیک (NEU): دانشگاه خاور نزدیک یک دانشگاه خصوصی قدیمی است که در شهر نیکوزیا قرار دارد. این دانشگاه از کیفیت آموزش فوق العاده و رتبه بالایی در دنیا برخوردار است. شهریه این دانشگاه در مقایسه با دانشگاه های دولتی کمی بیشتر بوده و تمامی رشته های تحصیلی در این دانشگاه ارائه می شود. عضویت دانشگاه خاور نزدیک در EUA اروپا، ویژگی دیگر این دانشگاه است.

- دانشگاه اروپایی لفکه: دانشگاه اروپایی لفکه که در سال 1989 تاسیس شده است، مورد تایید شورای عالی آموزش و پرورش ترکیه بوده و امکان انتقال دانشجویان به کشورهای اروپایی را فراهم کرده است. این دانشگاه 6 رشته تحصیلی در مقطع کاردانی، 30 رشته در مقطع کارشناسی و 12 رشته در مقطع کارشناسی ارشد را ارائه می دهد.

- دانشگاه رئوف دنکتاش (RDU): این دانشگاه که در سال 2017 در شهر لفکوشا تاسیس شده است، رتبه بسیار خوبی داشته و امکانات فوق العاده ای را به دانشجویان ارائه می دهد.

- دانشگاه آنادولو پردیس نیکوزیا: این دانشگاه که به عنوان یکی از برترین دانشگاه های جهان شناخته می شود، از امتیاز جهانی 30.9 در بین دانشگاه های بین المللی برخوردار است.

دانشگاه_های_قبرس_شمالی

بررسی لیست دانشگاه های قبرس شمالی

 

معرفی برترین دانشگاه های قبرس شمالی: قسمت دوم

- دانشکده هنرهای خلاق و طراحی آرکین (ARUCAD): این دانشگاه از 4 دانشکده ارتباطات، دانشکده طراحی، دانشکده هنر و دانشکده زبان انگلیسی برخوردار است. دانشجویان کلیه مقاطع تحصیلی این دانشگاه از همان ابتدای تحصیل می توانند از بورسیه 50 درصدی استفاده کنند.

- دانشگاه غرب قبرس (CWU): این دانشگاه که در شهر فاماگوستا واقع شده، از 4 دانشکده و 3 مدرسه تخصصی برخوردار است. دانشگاه غرب قبرس 18 رشته تحصیلی را در مقاطع تحصیلی کارشناسی و کارشناسی ارشد به زبان های ترکی و انگلیسی ارائه می دهد.

- دانشگاه مدیترانه کارپاسیا: این دانشگاه هم در شهر نیکوزیا واقع شده و از 5 دانشکده کسب و کار، دانشکده حمل و نقل هوایی، دانشکده حقوق، دانشکده مدیریت گردشگری و هتلداری و دانشکده زبان های خارجی برخوردار است.

دانشگاه_های_قبرس_شمالی

برترین دانشگاه های قبرس شمالی

 

- دانشگاه بین المللی قبرس (CIU): این دانشگاه که یکی از مطرح ترین دانشگاه های قبرس شمالی به شمار می رود، در شهر نیکوزیا قرار دارد. دانشگاه بین المللی قبرس از رتبه علمی بالا و وسعت زیادی برخوردار است. حدود 16 هزار دانشجو در این دانشگاه تحصیل می کنند که علاوه بر تحصیل، می توانند از امکانات و خدمات فوق العاده این دانشگاه بهره مند شوند.

- دانشگاه مدیترانه شرقی (EMU): این دانشگاه که در شهر ساحلی فاماگوستا قرار دارد، یکی از برترین دانشگاه های قبرس شمالی است که مدرک بسیار معتبری را به فارغ التحصیلان ارائه می دهد. از آنجا که دانشگاه مدیترانه شرقی امکان انتقال دانشجویان به استرالیا، آمریکا و اروپا را فراهم می کند، آن را می توان پلی بین قبرس شمالی و اروپا دانست. ویژگی قابل توجه این دانشگاه، امکان دریافت بورسیه 50 درصدی در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد است که محبوبیت این دانشگاه را در بین دانشجویان بیشتر کرده است. دانشگاه EMU خوابگاه های دانشجویی متعددی را در اختیار دانشجویان قرار می دهد که بسته به بودجه دانشجو، از امکانات مختلفی برخوردار هستند.