از تاریخ و فرهنگ اصیل آدو، سواحل و استراحت‌های مجلل در تور مالدیو لذت ببرید. سپس با پرتوهای مانتا، لاک پشت ها و کوسه ها شیرجه بزنید و بزرگترین کشتی غرق شده مالدیو را کشف کنید!

غواصی باورنکردنی در طول سال با پرتوهای مانتا، کوسه ها، لاک پشت ها و غیره

غواصی در بزرگترین کشتی شکسته در مالدیو - وفاداری بریتانیا در جنگ جهانی دوم

تاریخچه جالبی برای کاوش در جزیره گان و در Meedhoo

از میان مهمان‌خانه‌ها، استراحتگاه‌های خصوصی مجلل جزیره‌ای یا لایو بردها را انتخاب کنید

جنوبی‌ترین جزیره مرجانی تور مالدیو ارزان، آدو، ترکیبی فریبنده از تاریخ و فرهنگ، سواحل و حیات وحش، و همچنین غواصی هیجان‌انگیز در تمام طول سال را ارائه می‌دهد. صخره‌های سالم و کانال‌های عریض جزایر مرجانی محل زندگی لاک‌پشت‌ها و کوسه‌ها به همراه پرتوهای مانتا ساکن هستند که می‌توان در طول سال با آن‌ها مواجه شد. و اگر این کافی نیست، Addu بزرگترین کشتی شکسته در مالدیو است - وفاداری بریتانیا در جنگ جهانی دوم. با داشتن تاریخچه مدرن - و نه چندان مدرن - برای کاوش، گزینه های اقامتی عالی، و البته، چند سواحل زیبا و شن و ماسه، Addu برای هر کسی که به دنبال چیزی غیرعادی در مالدیو است، مناسب است.

غواصی آدو آتول به طور مداوم در طول سال خوب است و به دلیل دید عالی خود شناخته شده است. هم استراحتگاه و هم مراکز غواصی در جزایر محلی وجود دارد، در حالی که استراحتگاه ها مرکز غواصی خود را در محل دارند. بسیاری از لایو بردها همچنین Addu را در برنامه های سفر خود به جنوب مالدیو قرار می دهند. اگرچه جزیره مرجانی تنها چهار کانال دارد که به تالاب منتهی می‌شود، اما عرض آنها به این معنی است که جریان‌ها کمتر است و می‌توان آن‌ها را در هر زمان و توسط غواصان با تجربه کمتر غواصی کرد.

جزیره مرجانی آدو ترکیبی فریبنده از صخره‌ها و کانال‌ها، تیلاها، خرابه‌ها و رانش‌های هیجان‌انگیز. مبتدیان به ویژه از مکان های محافظت شده در تالاب لذت خواهند برد. یک سایت عالی برای تازه کارها، گان اینساید است - شیرجه ای کم عمق با تعداد زیادی لاک پشت. برای غواصان پیشرفته تر، بزرگترین غرق شده در مالدیو - وفاداری بریتانیا - تقریبا 6000 تن و 134 متر نفتکش جنگ جهانی دوم در 33 متری وجود دارد!

برخوردهای مانتا ری در تمام طول سال

برجسته واقعی غواصی در آدو ماهی های بزرگ هستند - به خصوص پرتوهای مانتا که در طول سال می توان با آنها روبرو شد. این پرتوهای برازنده در چندین مکان مختلف دیده می‌شوند، اما بهترین «نقطه مانتا» در Muli Kolhu Faru است. پرتوهای مانتا در این کانال نزدیک به بقایای یک شبکه ضد زیردریایی از جنگ جهانی دوم جمع می شوند. سایت های دیگر برای مشاهده قابل اعتماد Maa Kandu و Maa Kandu Beyru هستند که هر دو دارای مرجان های زیبا نیز هستند. اگر به‌جای آن به‌دنبال کوسه‌ها می‌گردید، با «هتل کوسه‌ها» به Shark Point بروید - یک فلات شنی در ارتفاع 30 متری با ده‌ها کوسه صخره‌ای خاکستری و نوک سفید، و کوسه‌های بزرگ‌تر که در اعماق زمین فراتر از فلات حرکت می‌کنند.

فصل غواصی

در تمام طول سال، بهترین آب و هوا از دسامبر تا آوریل

زمانی را برای بازدید از منطقه حفاظت شده هیتادو و تالاب های Eidhigali Kilhi اختصاص دهید. فولکلور محلی در اینجا ادعا می کند که پری ها در آب های شفاف کریستالی حمام می کردند.

درباره Addu Atoll

آتول آدو قلبی شکل، جنوبی ترین جزیره مرجانی مالدیو است که درست در جنوب خط استوا قرار دارد. چهار جزیره مسکونی و حدود 20 جزیره متروک و شن‌بار وجود دارد که ترکیبی جذاب از اقامتگاه‌های ارزان قیمت و استراحتگاه‌های مجلل را در خود جای داده است. Addu همچنین یک مقصد غواصی عالی به لطف یک صخره سد گسترده است که جزایر را در برابر طوفان و امواج محافظت می کند. غواصی آدو آتول فوق العاده متنوع است، با صخره های سالم، کانال های پر انرژی، قله ها و رانش ها. این تنها جزیره مرجانی بود که تحت تأثیر رویداد جهانی سفید شدن مرجان ها در سال 1998 قرار نگرفت، و صخره های اینجا بسیار سالم هستند و جانوران دریایی فراوانی دارند - از جمله پرتوهای مانتا که در تمام طول سال قابل مشاهده هستند. و اگر این کافی نیست، آدو بزرگترین کشتی غرق شده در مالدیو - وفاداری بریتانیا را دارد.

جزیره مرجانی چیزهای زیادی برای مشغول نگه داشتن غیر غواصان نیز دارد. هیتادو، پایتخت آدو، دارای یک پارک طبیعی حفاظت‌شده با یکی از بزرگترین دریاچه‌های طبیعی مالدیو است که حیات پرندگان منحصربه‌فردی از جمله درنای سفید بومی را در خود جای داده است. علاقه مندان به تاریخ باید از قدیمی ترین گورستان مالدیو - کواگاننو - که با قبرهای اولین خانواده سلطنتی مسلمان پر شده است، و جزیره گان، پایگاه نیروی دریایی سلطنتی بریتانیا در جنگ جهانی دوم، بازدید کنند. و اگر به دنبال سواحل با حاشیه نخل و تالاب های لاجوردی هستید، آدو هر دوی آنها را دارد، و اگر از مسیر گردشگری مالدیو دور هستید، به احتمال زیاد سواحل را برای خود خواهید داشت.

رسیدن به Addu Atoll

بیشتر مهمانان در فرودگاه بین المللی ماله در جزیره Hulhule در شمال آتول ماله وارد مالدیو می شوند. فرودگاه ماله به خوبی با پروازهای بین المللی از سراسر سیاره ارتباط برقرار می کند، معمولاً با یک ارتباط در خاورمیانه. از ماله، باید با یک پرواز داخلی به فرودگاه بین‌المللی گان در جزیره گان آدو آتول بروید. پروازهای منظم به و از ماله و همچنین پروازهای مستقیم از فرودگاه کلمبو در سریلانکا وجود دارد.

هنگامی که در آدو هستید، می‌توانید آتول آدو را با ماشین یا قایق کاوش کنید و استراحتگاه‌ها و هتل‌ها سفرهای داخلی شما را برای انتقالی بدون استرس سازماندهی می‌کنند.

فصول و آب و هوای غواصی آدو

آدو آتول استوایی، مرطوب و گرم در تمام طول سال است. آفتاب فراوان و دمایی که بین 24 تا 33 درجه سانتیگراد متغیر است، این جزیره مرجانی را به یک مقصد تعطیلات فوق العاده برای غواصان و غیرغواصان تبدیل کرده است. دمای آب به همان اندازه دلگرم کننده است و در تمام فصول بین 27 تا 31 درجه سانتی گراد باقی می ماند. گرم ترین دمای آب بین ژانویه و مارس است. اگرچه فصول خشک و مرطوب مشخصی وجود دارد، بازدیدکنندگان باید در هر زمانی از سال برای باران آماده باشند - گرمسیری اغلب به معنای غیرقابل پیش بینی است! خشک ترین فصل معمولاً از نوامبر تا آوریل است که مصادف با فصل اصلی توریستی است - بنابراین حتماً از قبل رزرو کنید.

فصل باران های موسمی می تواند بین آوریل و اکتبر بارندگی بسیار زیادی را به همراه داشته باشد و بیشترین بارندگی از ژوئن تا آگوست مشاهده می شود. با این حال، غواصی هنوز عالی است و اپراتورهای غواصی معمولاً می دانند که کدام مکان های غواصی در برابر آب و هوا محافظت می شوند. اگر از کمی باران ناراحت نیستید، این زمان از سال می‌تواند از راه‌های دیگر مثمر ثمر باشد - معاملات زیادی در مورد پرواز، اقامت و غواصی می‌توانید داشته باشید! به علاوه، این فصل کم است، به این معنی که حتی محبوب ترین مکان های غواصی نیز غواصان بسیار کمتری خواهند داشت.

کجا بماند

مسافران طیف وسیعی از اقامتگاه ها را برای انتخاب دارند. جزایر مسکونی در اطراف لبه جزیره مرجانی - که مجموعاً به عنوان شهر آدو شناخته می‌شوند - خانه مهمان‌خانه‌ها و هتل‌های میان‌رده هستند و اگر به دنبال تجمل هستید، چند استراحتگاه پنج ستاره در جزایر خصوصی وجود دارد. اگرچه شهر آدو دومین منطقه شهری بزرگ در مالدیو است، گردشگری بسیار کم است و بازدیدکنندگان در هر کجا که بمانند، جزیره مرجانی را آرامش‌بخش و دلچسب می‌یابند.

برای کسانی که می خواهند غواصی کنند، غذا بخورند، بخوابند و تکرار کنند، بسیاری از اپراتورهای لایو برد Addu را در برنامه سفرهای جزیره مرجانی جنوبی خود قرار می دهند و به غواصان امکان می دهد در طول تعطیلات خود تعداد بیشتری از مکان های غواصی را کاوش کنند. این برنامه‌های سفر معمولاً شامل Addu به‌عنوان توقف نهایی، یا نقطه شروع یا سفر می‌شوند تا مهمانان بتوانند از جزیره گان، فرودگاه بین‌المللی آدو، پرواز کنند.