شش چیزی که در هتل ها رایگان هستند : ممکن است در سفر خود فراموش کرده باشید که لوازم ضروری مثل مسواک، حوله و ... را همراه خود بیاورید. قبل از اقدام به هرچیز و مراجعه به فروشگاه ها برای خرید اقلام مورد نیاز، از قسمت پذیرش هتلی که اقامت دارید بپرسید که آیا میتوانند این امکانات را در اختیار شما قرار دهند یا خیر. معمولا در بیشتر هتل ها، امکانات بسیاری به صورت رایگان به توریست ها و گردشگران ارائه می شوند. در این مقاله چند مورد از چیزهایی که در هتل ها رایگان هستند معرفی می کنیم :

لوازم آرایش مو

در خیلی از هتل هایی که در آن اقامت می کنید، لوازمی مانند سشوار و آرایش مو، به صورت رایگان ارائه شده است. سشوار، اتوی مو و دیگر ابزار مربوط به آرایش مو زنانه در اتاق های هر هتل موجود هستند. میهمانان و توریست ها میتوانند به صورت رایگان از آن ها استفاده کنند.

لوازم آرایش مو

جوراب

اگر به اندازه کافی جوراب همراه خود نیاورده اید و یا به طور کل فراموش کرده اید، در بیشتر هتل های معروف و مشهور جهان رایگان به شما جوراب ارائه می شوند. در برخی از هتل ها باید درخواست کنید، در هتل های معروف نیز در کشوها و کمدها میتوان یک جفت جوراب برای آن هایی که فراموش کرده اند جوراب ببرند و یا خیلی سرمایی هستند، پیدا کرد.

جوراب

خمیر دندان و دهان شو

خمیر دندان، دهان شویه و مسواک ها، از دیگر لوازم هستند که به صورت رایگان در هتل ها ارائه می شوند. این امکانات تقریبا در تمام هتل های جهان همیشه رایگان در اختیار میهمانان و توریست ها قرار گرفته است. یکی از هتل هایی که این لوازم بهداشتی و ارایشی را به صورت کیت رایگان ارائه میدهد، هتل های زنجیره ای هایت است.

خمیر دندان و دهان شو

کیت خیاطی

شاید بارها برایتان پیش آمده باشد که در سفر دکمه پیراهنتان بیافتد و یا قسمتی از آن نیاز به دوخت و دوز داشته باشد، لوازم خیاطی نیز چیزی نیست که بتوانید همراه با خود به سفر ببرید، در این صورت از پذیرش هتل درخواست کیت خیاطی کنید. این کیت رایگان ارائه شده و انواع سوزن ها و نخ ها در آن ارائه شده اند. کیت ها معمولا در اتاق ها موجود هستند، که در غیر این صورت از پذیرش باید درخواست کنید.

کیت خیاطی

وسایل بازی کودکان

کودکان همیشه در هتل ها بهانه گیری کرده و غر می زنند. هتل ها، به خصوص هتل های زنجیره ای برای حل این مشکل و اینکه بتوان سفری لذتبخش در کنار کودکان داشت، لوازم اسباب بازی به صورت رایگان ارائه کرده است. از مدادرنگی ها گرفته تا اسب بازی های مخصوص حمام در اتاق ها ارائه شده اند.

وسایل بازی کودکان

شارژرهای مختلف

از جمله لوازمی که خیلی خیلی کمتر پیش می آید کسی فراموش کند همراه خود بیاورد، میتوان به شارژرها اشاره کرد. سال 2010، براساس تحقیقاتی که انجام شد، شارژرها اولین وسیله ای بودند که در اتاق هتل ها جامانده اند. اما هتل ها این شارژرها را دور نمی اندازند، بلکه در سبد گمشده ها قرار داده و به بعضی از میهمانات قرض میدهند تا گوشی را شارژ کنند.

شارژرهای مختلف