برجسته‌ترین ساختمان‌های استانبول که کمتر شناخته شده‌اند: استانبول شهری فوق العاده است که از لحاظ معماری بسیار قابل توجه است همه کسانی که با تور ترکیه سفر کرده‌اند و یا به  استانبول علاقه دارند ساختمان‌های مهمی مانند ایاصوفیه، توپکاپی، کاخ دلما باغچه، و کلیسای چورا را می‌شناسند. اما ساختمان‌های دیگر برجسته‌ای در این شهر وجود دارند که مردم کمتر آن‌ها را می‌شناسند و بازدید از آنها در تور استانبول خالی از لطف نیست. در این مطلب از لست تورز با ما همراه باشید تا این ساختمان ها را به شما معرفی کنیم.

Haydarpaşa Garı ترمینال حیدر پاشا

ترمینال حیدر پاشا یک ایستگاه قطار است که در سال 1909 توسط یک معمار آلمانی ساخته شده که دارای یک ساختار بسیار خوب و زیبا است که تا سال 2012 مورد استفاده قرار می‌گرفته. اینجا مشرف به تنگه بسفر و نزدیک ایستگاه کشتی KADIKOY است.
آدرس: Selimiye Mahallesi, Üsküdar

ترمینال حیدر پاشا

 Selimiye Barracks سرباز خانه سلیمیه

در نزدیکی ترمینال حیدر پاشا، همچنین در طول جنگ کریمه در طول سالهای 1856 تا 1853 به عنوان یک بیمارستان نظامی از آن استفاده می‌شده است. محلی است که برای سوار شدن به کشتی جهت مسافرت دریایی از آسیا به اروپا استفاده می‌شود.
 اینجا همان بیمارستانی است که در آن پرستار معروف فلورانس نایتینگل، مشهور به بانوی چراغ به دست از سربازان انگلیسی مجروح مراقبت می‌کرده. امروز از این ساختمان به عنوان دفتر اصلی نیروی زمینی ارتش ترکیه استفاده می‌شود.
آدرس: Selimiye Kışlası, Üsküdar

سرباز خانه سلیمیه

دانشگاه مرمره Marmara University

درست در نزدیکی سربازخانه سلیمیه یک ساختمان به همان اندازه زیبا وجود دارد که امروز به نام دانشگاه حیدر پاشا از مجموعه دانشگاهی مرمره به دانشجویان خدمات ارائه می‌کند. این ساختمان زیبا در سال 1827 توسط معماران فرانسوی و ایتالیایی به نام‌های Alexandre Vallaury و Raimondo D'Aronco ساخته شده است. این ساختمان در ابتدا به عنوان اولین دانشکده پزشکی ترکیه مورد استفاده قرار می‌گرفته است.
آدرس: Selimiye Mahallesi, Tıbbiye Cad. No:49, Üsküdar

دانشگاه مرمره

خانه تروتسی Trotsky House

با این که این خانه حدود خراب شده و نیاز به نوسازی دارد. عمارت یاناروس در Büyükada یک چشم اندازه فوق العاده را پیش روی شما قرار می‌دهد. اینجا مکانی بوده که لئون تروتسکی یک فرد انقلابی بلشویک و متفکر مارکسیست اهل روسیه بود که به مدت 4 سال در سال 1929 بعد از تبعید از شوروی در آن زندگی می‌کرده.
آدرس: Büyükada-nizam Mahallesi, Hamlacı Sk. No:6, Adalar

خانه تروتسی

مسجد ساناکالار Sancaklar Mosque

این مسجد توسط شرکت معماری معروف استانبول به نام Emre Arolat ساخته شده است. این مسجد همه چیز دارد اما نه به شکل سنتی و مذهبی معمولی که از یک مسجد در ذهن شماست. پس از پایین آمدن از یک شیب طبیعی با پله‌های سنگی به یک مسجد پنهان شده زیر زمین مانند غار میرسید که عاری از هرگونه تزیینات و دکوراسیون اضافی است.
آدرس: Karağaç Mah., Sırtköy Çiftliği Mevkii G 84 Bulvarı, Büyükçekmece

مسجد ساناکالار

مرکز مد Vakko

یکی دیگر از ساختمان‌های مدرن و برجسته استانبول، مهم‌ترین خانه مد ترکیه به نام Vakko است که دفتر آن توسط یک شرکت نیویورکی به نام Rex Architects در سال 2010 ساخته شده است. یک ساختمان جالب ساخته شده از ترکیب فولاد و شیشه است که هم می‌توان نشان دهنده محیط شیک داخل آن باشد و هم فضای زیبای بیرون را برای کارمندان داخل به نمایش بگذارد.
آدرس: Altunizade Mahallesi, Kuşbakışı Cd. No:35, Üsküdar

مرکز مد Vakko

کاخ سنت یوجین Palace of St. Eugene

پنهان شده پشت مجموعه بزرگی از درب‌های مجلل کاخ قدیمی سنت یوجین وجود دارد که واقعاً یک کشف ناب و واقعی در استانبول است. این کاخ قدیمی در دوره‌ای به یتیم‌خانه فرانسوی تبدیل شد و امروزه محلی برای ساخت وسایل تزیینی و گچ‌بری‌های پیش ساخته، نقوش برجسته و ... است که می‌توانید از آن بازدید کنید. این کاخ قدیمی در حال حاضر به نام (زانعت الیت) شناخته می‌شود
آدرس: Tomtom Mahallesi, Boğazkesen Cd. No:67, Beyoğlu

کاخ سنت یوجین Palace of St. Eugene

یتیم خانه یونانی Orthodox Orphanage

گنجینه پنهان دیگر در استانبول، یتیم خانه یونانی است که به طور مرموزی روی تپه ای مرتفع در جزیره adlar پشت درختان قدیمی قرار گرفته و حدود 20 هزار مترمربع مساحت دارد. این یتیم خانه فقط از بیرون ساختمان آن قابل مشاهده است، زیرا به شدت تخریب شده و داخل رفتن بسیار خطرناک است. با این حال دارای ساختار چوبی بی‌نظیری است و جالب است بدانید که یکی از بزرگ‌ترین ساختمان‌های چوبی اروپا محسوب می‌شود.
 آدرس: Büyükada Maden Mahallesi, Adalar 

یتیم خانه یونانی Orthodox Orphanage

لست تورز مرجع بهترین و بروزترین تورهای لحظه آخری :

 
تور استانبول (قطار) تور استانبول (زمینی)
تور استانبول تور آنتالیا
تور گرجستان  تور دبی
 تور ارمنستان تور ارمنستان زمینی
تور مشهد تور کیش
تور تایلند تور پوکت
تور پاتایا تور اروپا
تور مالزی تور کوالالامپور
تور بالی تور هند
تور چین تور گوانجو
تور مسکو تور سن پترزبورگ
تور باکو تور قونیه
تور آلمان تور فرانسه
تور گوا تور دهلی
تور لحظه آخری تور ارزان
توریاب توریاب جستجو تور هتل