آلمان یکی از کشورهای اروپایی محبوب و پرطرفدار برای اخذ اقامت به واسطه سرمایه گذاری است و متقاضیان مهاجرت به آلمان می توانند  از این طریق برای دریافت اقامت و تابعیت اقدام نمایند. در واقع، مهم ترین و اولین گام برای دریافت شهروندی آلمان، اخذ اقامت است. این کشور اروپایی اقتصادی توسعه یافته دارد و از آن به عنوان بزرگ ترین اقتصاد در اروپا نام می برند. همچنین در جایگاه چهارمین اقتصاد برتر در جهان قرار دارد. از آن جایی که آلمان یکی از مهم ترین قطب های صنعتی اروپا محسوب می شود، بسیاری از سرمایه گذاران کشورهای دیگر تمایل به سرمایه گذاری در این کشور دارند. اقامت آلمان از طریق سرمایه گذاری یکی از بهترین روش ها برای دریافت ویزا به شمار می آید.

مزایای اقامت آلمان از طریق سرمایه‌گذاری

یکی از پرسش های پرتکرار این است که چرا بسیاری از افراد تمایل به مهاجرت و دریافت اقامت آلمان را دارند؟ از مزیت های اخذ اقامت آلمان از طریق سرمایه گذاری عبارتند از:

کیفیت زندگی: اقتصاد این کشور در کنار بازار کار پر رونق، رفاه و امنیت

.

  • اقتصاد قدرتمند: آلمان به عنوان یکی از قطب های اقتصادی نقش مهمی در اتحادیه اروپا دارد. این کشور به دلیل اقتصاد قدرتمند خود لقب غول اقتصادی اروپا را از آنِ خود کرده است. با اخذ اقامت و سرمایه گذاری در آلمان، می توان به این قدرت اقتصادی برتر پیوست.
  • دریافت تابعیت: اقامت آلمان از طریق سرمایه گذاری یکی از روش های مطمئن و نقطه آغازین برای اخذ اقامت دائم و تابعیت محسوب می شود. یکی از مهم ترین مزایای داشتن پاسپورت این کشور، ورود به بسیاری از کشورها (185 کشور) بدون نیاز به ویزا است.
  • مهاجرت به همراه خانواده: چنان چه قصد مهاجرت داشته باشید و از طریق سرمایه گذاری اقدام نمایید، امکان حضور خانواده را در کنار خود خواهید داشت. در واقع، فرد اقدام کننده این امتیاز را دارد برای همسر و فرزندان کمتر از 18 سال خود نیز اقامت بگیرد. در صورتی که اقدام کننده اصلی مشکلی از لحاظ مالی نداشته باشد، می تواند برای فرزندان بالای 18 سال هم اقامت بگیرد.

اقامت آلمان از طریق سرمایه‌گذاری یک روش آسان و مطمئن برای ورود به این کشور است و سرمایه گذاران از این فرصت بی نظیر چشم پوشی نمی کنند.

آشنایی با انواع سرمایه گذاری در آلمان

برای دریافت اقامت آلمان از طریق سرمایه گذاری راه های متفاوتی پیش رو خواهید داشت. هر یک از متقاضیان سرمایه گذار می توانند با توجه به شرایط خود از طریق یکی از این روش ها برای اخذ اقامت اقدام نمایند.  

کارآفرینی: یکی از روش های رایج برای دریافت اقامت کارآفرینی است. اغلب دو گروه از افراد از این روش برای مهاجرت کمک می گیرند. افرادی که در آلمان زندگی می کنند و اقامت موقت آن کشور را دارند و گروه دیگر، افرادی که در کشور دیگری هستند و قصد دارند به این طریق اقامت دریافت کنند. مهم ترین موضوع در روش کارآفرینی این است که متقاضی باید طرح تجاری مناسبی برای ارائه داشته باشد.

ثبت شرکت: یکی از راه ها برای اخذ اقامت آلمان از طریق سرمایه گذاری ثبت شرکت در این کشور است. افراد می توانند شعبه جدید و مستقلی ثبت نمایند. به این ترتیب، اگر به هر دلیلی شرکت آن ها در کشور مبدا دچار مشکل شود، امکان فعالیت شعبه تاسیس شده در آلمان وجود دارد. ثبت شرکت وابسته، ثبت نمایندگی (کارخانه ها و شرکت های صادرات و واردات)، ثبت شرکت با مسئولیت محدود، ثبت شرکت برای مشاغل خاص (فروش مواد غذایی و پوشاک) از دیگر روش هایی هستند که می توان برای دریافت اقامت از آن ها کمک گرفت. به یاد داشته باشید که در این روش متقاضی به یک بیزینس پلن (طرح تجاری) مناسب نیاز دارد تا توسط دولت آلمان تایید شود.

فرنچایز: خرید فرنچایز یکی از روش های پرطرفدار برای دریافت اقامت آلمان از طریق سرمایه گذاری محسوب می شود و بسیاری از افراد به این طریق موفق به اخذ اقامت شدند.

سرمایه گذاری در آلمان

هلدینگ بزرگ ایرانگوشت این امکان را برای افراد فراهم می کند و اعطای نمایندگی فست فود را در ایران، ترکیه و آلمان ارائه می دهد. برای دریافت مشاوره می توانید فرم اخذ نمایندگی فست فود را پر کنید و منتظر تماس همکاران ما باشید.

شرایط اخذ اقامت آلمان

اگر امکان و شرایط راه اندازی یک بیزینس مناسب را داشته باشید، شانس زیادی برای دریافت اقامت آلمان از طریق سرمایه گذاری را خواهید داشت. کسب و کار شما باید در جهت منافع و رشد اقتصاد این کشور باشد. یکی از مهم ترین شرایط اخذ اقامت آلمان در روش سرمایه گذاری، ارائه یک طرح تجاری قوی است. شما باید در این زمینه مهارت و تجربه بالایی داشته باشید. همچنین باید بتوانید تمام وجه مالی مورد نیاز طرح پیشنهادی خود را تامین نمایید و مدارک تمکن مالی ارائه دهید. سن بالای 18 سال و نداشتن سابقه کیفری از دیگر موارد محسوب می شوند. اگر قصد ثبت شرکت را دارید، زمینه فعالیت شما باید به گونه ای باشد که حداقل پنج نفر را در این کشور به استخدام در آورید.

مراحل اقامت آلمان از طریق سرمایه ‌گذاری

اخذ اقامت آلمان از طریق سرمایه گذاری دارای پنج مرحله است:

شرایط اخذ اقامت آلمان

  • طرح تجاری: اولین مرحله در فرآیند اخذ اقامت آلمان از طریق سرمایه گذاری، ارائه یک بیزینس پلن قوی است که با تمام جزئیات ایده سرمایه گذاری را شرح دهد و برای اقتصاد آلمان پرسود باشد.
  • ویزای خود اشتغالی: گام بعدی برای انجام فعالیت های کارآفرینی، دریافت ویزای خود اشتغالی است که همان مجوز ورود شما به آلمان برای ادامه مراحل راه اندازی کسب و کار محسوب می شود.
  • مجوز اقامت: پس از ورود به آلمان می توانید برای اخذ مجوز اقامت موقت اقدام نمایید. اغلب با استفاده از اجازه موقت می توانید تا سه سال در این کشور ساکن شوید.
  • اقامت دائم: چنان چه در طی زمان اقامت موقت در راه اندازی کسب و کار خود موفق باشید، به راحتی می توانید اقامت دائم بگیرید.
  • تابعیت: آخرین مرحله از روند اقامت آلمان از طریق سرمایه گذاری دریافت تابعیت این کشور است. اگر در کار خود خوب پیش رفته باشید و در زبان آلمانی مشکلی نداشته باشید ظرف مدت شش سال از امتیاز تابعیت برخوردار شوید.