پارک تامان لاجندا لنکاوی : مالزی کشور خوش آب و هوایی بوده و به لطف همین آب و هوا طبیعت بکر و سرسبز بسیاری دارد. چندین پارک ملی و تفریحی در جزیره لنکاوی مالزی قرار داشته که یکی از محبوب ترین آن ها پارک تامان لاجندا است. این پارک سال 1996 افتتاح شده و بعد از آن 37 میلیون رینگیت بوسیله سید احمد ابراهیم برای طراحی پارک هزینه شد. این جاذبه زیبا در کنار اسکله کواه قرار دارد.

پارک تامان لاجندا لنکاوی

جاذبه های پارک تامان لاجندا لنکاوی

یکی از اصلی ترین جاذبه های این پارک که توریست ها و گردشگران تور لحظه آخری مالزی را به خود حذب کرده وجود مجسمه هایی است که هر کدام از آنها نشان دهنده افسانه های مختلف است. پارک تامان لاجندا هفده مجسمه از افسانه غول های قهرمانانه، شاهزاده خانم زیبا، پرندگان افسانه ای و ... به نمایش گذاشته است. در کنار این مجسمه ها چهار دریاچه مصنوعی که به دست انسان ها ساخته شده قرار دارند. وجود باغ های زیبا، همراه با گل های محلی روشن، گیاهان سرسبز، درختان میوه و ... از دیگر جاذبه های پارک است.

جاذبه های پارک تامان لاجندا لنکاوی

بهترین زمان برای بازدید از پارک تامان لاجندا لنکاوی

توصیه می شود توریست ها و گردشگران تور ارزان مالزی در ماه های آپریل و نوامبر از این پارک دیدن کنند. آب و هوای پارک تامان لاجندا لنکاوی در این دو ماه آفتابی و گاهی هم با بارش همراه است.

بهترین زمان برای بازدید از پارک تامان لاجندا لنکاوی

فروشگاه های پارک تامان لاجندا لنکاوی

قسمت تفریحی این پارک با صنایع دستی مالزی و اشیا فرهنگی تزئین شده و جلوه بسیار زیبایی به پارک داده است. به همین خاطر بسیاری از مردم مالزی برای پیک نیک و گذراندن تعطیلات خود از پارک تامان لاجندا لنکاوی استفاده می کنند. در مسیر این پارک فروشگاه های بسیاری قرار داشته که ویژگی Tax Free داشته و برای خرید سوغاتی و هدایا به خصوص شکلات مناسب می باشند.

فروشگاه های پارک تامان لاجندا لنکاوی

ساعات بازدید و دسترسی های نزدیک از پارک تامان لاجندا لنکاوی

توریست ها و گردشگران تور مالزی لست تورز میتوانند هر روز هفته از ساعت نه صبح تا هفت شب از پارک تامان لاجندا لنکاوی دیدن کنند. جاذبه های بسیاری هم مثل میدان عقاب، پارک چاگوم، مسجد آل هانا و ... نزدیک به این پارک قرار دارند.