فرودگاه بین المللی آتاتورک استانبول : یکی از معروف ترین و مهم ترین فرودگاه های استانبول، فرودگاه بزرگ آتاتورک است این فرودگاه بین المللی، اصلی ترین فرودگاه شهر بوده که در سال 1924 در قسمت اروپایی استانبول افتتاح شده است. فرودگاه بین المللی آتاتورک بیشترین تعداد مسافران و مهم ترین مقصد سفرها حرکت هواپیماها را دارد. بیشترین پروازهایی که در این فرودگاه بین المللی انجام می شوند، پروازهای مسافری هستند. این فرودگاه مرکز اصلی پروازهای داخلی و خارجی بوده و یک پایانه بسیار مهم در صنعت گردشگری ترکیه است. تمام هواپیماهای ترکیه در این فرودگاه قرار داشته و مدیریت این فرودگاه با شرکت ترکی TAV می باشد. فرودگاه بین المللی آتاتورک استانبول قسمت اروپایی استانبول، منطقه یاشیلکوی قرار دارد.

فرودگاه بین المللی آتاتورک استانبول

تاریخچه فرودگاه بین المللی آتاتورک استانبول

این فرودگاه همانطور که گفته شد در منطقه یاشیلکوی استانبول قرار داشته و در سال 1924 ساخته شده است. در سال 1980 این فرودگاه را به نام اولین رئیس جمهور استانبول، مصطفی کمال آتاترک، نامگذاری کردند.

تاریخچه فرودگاه بین المللی آتاتورک استانبول

ترمینال های فرودگاه بین المللی آتاتورک استانبول

این فرودگاه بین المللی به طور کلی دو ترمینال مسافربری مرتبط به هم داشته که یکی از ان ها برای پروازهای داخلی و دیگری برای پروازهای خارجی استفاده می شود.  

ترمینال های فرودگاه بین المللی آتاتورک استانبول

امکانات رفاهی فرودگاه بین المللی آتاتورک استانبول

در تمام مکان های فرودگاه، اینترنت وای فای به صورت رایگان تا دو ساعت ارائه شده است. در هر دو ترمینال فرودگاه به طور کلی پنج مرکز اطلاع رسانی وجود داشته که به صورت شبانه روزی پاسخگو هستند. همینطور دو اتاق خدمات پزشکی در هر دو ترمینال وجود داشته که به صورت 24 ساعته فعالیت می کنند. از دیگر امکانات و خدمات در این فرودگاه که بیشتر مورد توجه توریست ها و گردشگران تور استانبول قرار می گیرد، میتوان به دو سالن آرایشی، رستوران و کافه های بسیار خوب مثل رستوران گرین پورت، کافه نرو، سیمیت سرای و کافه استارباکس، سالت استراحت به همراه حمام که به صورت شبانه روزی باز است و فروشگاه های دیوتی فری اشاره کرد. بیست فروشگاه های سوغات و هدایا در فرودگاه بین المللی آتاتورک استانبول به صورت 24 ساعته فعالیت کرده و انواع محصولات خود را بدون حساب کردن مالیات به مسافران خود ارائه میدهند.

امکانات رفاهی فرودگاه بین المللی آتاتورک استانبول