ساحل محبوب آناکلیا در گرجستان : درست جایی که فکرش را هم نمی کنید در قسمت شمالی گرجستان منطقه ای خود مختار به اسم آبخازیا قرار دارد. شاید تابحال اسم آبخازیا را نشنیده باشید اما حتما از ساحل فوق العاده و سرگرم کننده اش شنیده اید. آبخازیا رودخانه ای به اسم پاتارا انگوری داشته که به دریای سیاه می ریزد. در کنار آن یک منطقه کوچک به اسم آناکلیا قرار دارد. این منطقه یکی از پرطرفدارترین سواحل دنیا بوده و دلیل آن هم برگزاری فستیوال های مختلف از جمله فستیوال موسیقی است. بعد از جریان سیاسی و اجتماعی که در شبه جزیره کریمه اتفاق افتاد، جشنواره سالانه موسیقی الکترونیک کازان تیگ دیگر در آن برگزار نشد. گرجستان نیز فرصت را مناسب دید و فستیوال موسیقی اکترونیک به نام (GEM) Georgian Electronic Music را در آبخازیا برپا کرد و به این صورت توجه تمام توریست ها و گردشگران را به سمت خود جذب کرد.

ساحل محبوب آناکلیا در گرجستان

فستیوال هایی که در ساحل آناکلیا گرجستان برگزار می شوند

فستیوال جم از سال 2014 به مدت 32 شبانه روزی از اواسط ماه جولای تا اواسط ماه آگوست در منطقه ساحلی آبخازیا برگزار می شود. توریست ها و گردشگران حرفه ای تور گرجستان هرگز این فرصت را از دست نمیدهند. 32 روز بی وقفه در این ساحل صدای خنده، شادی و موزیک شنیده شده و میتواند آدم را مدت طولانی از زندگی رومزه خود بیرون آورد. در این فستیوال بسیاری از افراد بزرگ موسیقی الکترونیک بیشتر از سه هزار قطعه موسیقی اجرا می کنند. علاوه بر فستیوال جم، جشن ها و فستیوال های دیگر فرهنگی و هنری نیز برگزار می شود. تمام برگزار کننده ها در طول 32 شبانه روزی در حال تلاش هستند تا بهترین امکانات و خدمات را با کیفیت عالی در اختیار شرکت کنندگان قرار دهند. تمام فستیوال ها و جشنواره ها دقیق برنامه ریزی شده اند. البته که همه دوست دارند در هر برنامه شرکت کرده و هر 32 شبانه روز را در ساحل باشند اما باید توجه داشته باشند که استفاده و شرکت در همه آن ها از گران ترین پکیج هاست اما بسیار می ارزد. بیشتر طرفداران این فستیوال ها جوانان توریست تور ارزان گرجستان هستند.

فستیوال هایی که در ساحل آناکلیا گرجستان برگزار می شوند

محبوب ترین فستیوال ساحل آناکلیا

قبل از فستیوال جم، مراسم افتتاحیه شروع می شود. این مراسم با جشنواره هالی هندوها، یعنی روز رنگ افشانی شروع شده و اختتمایه 32 شبانه روز نیز به همین صورت است. فستیوال هالی از محبوب ترین برنامه های ساحل بوده که امکان ندارد توریست ها آن را فراموش کرده و یا از دست بدهند. کافیست تنها یکبار در این فستیوال ها شرکت کرده تا دیگر هرگز تعطیلات خود را به جز در ساحل آناکلیا، جای دیگری نگذرانید.  

محبوب ترین فستیوال ساحل آناکلیا