خوشمزه ترین های استانبول : هر کشور و شهری، غذاهای مخصوص به خود داشته که در نوع خود عالی و بی نظیر هستند. غذاهای استانبول نیز از غذاهای مدیترانه ای و خاورمیانه ترکیب شده اند. تنوع غذایی استانبول بسیار زیاد بوده و غذاهای آن بسیار هوس انگیز هستند. از غذاها گرفته تا شیرینی و دسر و نوشیدنی های آن بسیار خوشمزه و لذیذ هستند. اما بین آن ها چند مورد بسیار مورد علاقه و توجه توریست ها و گردشگران تور استانبول قرار گرفته اند که در ادامه معرفی خواهیم کرد. حتما در سفر خود به استانبول، این غذاها و دسرها را امتحان کنید!

کوفته ترکی

نام این غذا برای همه ما آشناست. کوفته برای کسانی که غذاهای گوشتی و کباب دوست دارند، یک غذای کامل لذیذ است. کوفته های ترکی با گوشت چرخ کرده بره، استفاده از ادویه، گیاهان معطر و پیاز درست شده و همراه با سالاد به صورت ساندویچ و یا همراه با برنج سرو می شوند.

کوفته ترکی

بورک معروف

بورک یکی از معروف ترین غذاهای ترکی است. این غذای خوشمزه و لذیذ، از ورقه های خمیر تهیه شده که داخل آن را سیب زمینی، اسفناج، گوشت و پنیر فتا پر کرده اند. البته از بورک به عنوان غذایی برای پیکنیک و یا اسنک استفاده می کنند.

بورک معروف

بالیک اکمک ترکی

یکی از غذاهایی که حتما به توریست ها و گردشگران تور استانبول پیشنهاد می شود، بالیک اکمک است. این غذای معروف خیابانی، از فیله های ماهی کبابی که با فلفل و نمک تفت داده شده اند، رول شده در نان با پیاز، کاهو و آبلیمو سرو می کنند. خوشمزه ترین بالیک اکمک ها را میتوان در انتخاب پل گالاتا پیدا کرد. حتما این غذای خوشمزه و لذیذ را امتحان کنید.

بالیک اکمک ترکی

وت برگر خاص

همانطور که از اسم این غذا پیداست، یک برگر است. این برگرهای خاص و لذیذ، معمولا در میدان تکسیم استانبول در اغذیه فروشی ها فروخته می شوند. وت برگر ها همراه با یک تکه نان، گوجه و سس سیر روی یک ورقه گوشت پخته می شوند. توریست ها و گردشگران تور استانبول این غذا را علاوه بر خوشمزه بودنش، به خاطر قیمت پایین بسیار دوست دارند.

وت برگر خاص

شیرینی باقلوا

باقلواها از زمان های قدیم، نه تنها در ترکیه، بلکه در سراسر جهان معروف هستند. مزه فوق العاده و تکرار نشدنی این شیرینی شما را وادار می کند یک دیس از آن را برای خود سفارش دهید. باقلواهای استانبول، یک ورقه حمیر نازک هستند که روی آن ها را با پسته، گردو و بادام خورد شده پوشانده و آن را بعد از رول کردن در شیره فرو می کنند. اگر به دنبال بهترین و خوشمزه ترین باقلواهای ترکیه هستید، شهر غازیان تپ، خوشمزه ترین باقلواها را آماده می کند.

شیرینی باقلوا