جشنواره گل لاله استانبول : استانبول معروف، یکی از مهم ترین شهرهای توریستی ترکیه بوده که جاذبه های گردشگری بسیار معروفی دارد. سالانه فستیوالها و جشنواره های بسیاری در استانبول برگزار می شود. یکی از این جشنواره ها که استانبول را غرق در بوی گل می کند، جشنواره گل لاله است. این جشنواره از سال 2006 تابحال در حال برگزاری بوده و امسال سیزدهمین سالگرد برگزاری آن بود. جشنواره گل هر سال در ماه آپریل در پارک معروف امیرگان برگزار شده و بسیاری از توریست ها و گردشگران تور لحظه آخری استانبول را به سمت خود جذب می کند.

جشنواره گل لاله استانبول

پارک امیرگان در جشنواره گل لاله استانبول

همانطور که گفته شد، این جشنواره هر سال در ماه اردبیهشت (آپریل) در پارک بزرگ امیرگان برگزار می شود. پارک تاریخی امیرگان، از بزرگ ترین پارک های عمومی در استانبول بوده که کنار تنگه بسفر نیر قرار دارد. قدمت این پارک، قرن شانزدهم بوده که به صدر اعظم نیسانجی فریدون بی هدیه داده شده بود. به طور کلی یکی از دلایل اصلی محبوبیت این پارک، بین دیگر پارک ها، مجموعه بسیار بزرگ اش از گل های لاله است. تمام این پارک در طول جشنواره مملو از گل های لاله رنگارنگ خواهد بود.

پارک امیرگان در جشنواره گل لاله استانبول

ساعات بازدید و دسترسی های نزدیک به پارک امیرگان استانبول

این پارک در منطقه ساریر، کنار تنگه بسفر قرار داشته و کمی از پل فاتح سلطان مهمت، فاصله دارد. توریست ها و گردشگران تور لحظه آخری استانبول برای رسیدن به این پارک میتوانند از اتوبوس های E25، اسکله کاباتاش و یا اتوبوس های B40 از بشیکتاش استفاده کرده و در ایستگاه امیرگان پیاده شوند. راحت ترین مسیر نیز خط کشتی Çengelköy-Istinye است. این پارک هر روز هفته از ساعت هفت صبح تا ده شب، برای بازدید توریست ها و گردشگران تور لحظه آخری استانبول باز می باشد.