بهترین زمان سفر به استانبول : آب و هوای استانبول در ده‌های گذشته از یک پلان ثابت تبعیت کرده است. این شهر از اواسط جولای تا اواسط آگوست دارای آب و هوای گم و مرطوبی است و  می‌توانید در طول ماه‌های ژانویه و فوریه در این شهر کمی برف بازی کنید.
بهترین ماهی فصل که هوای استانبول را برای سفر به این شهر مناسب می‌کند بین ماه‌های آوریل تا ژوئن و سپتامبر تا اکتبر است. اما اگر در خارج از این فصل‌ها به استانبول سفر کنید می‌توانید از قیمت‌های پایین‌تر پرواز و هتل و همچنین خلوتی اماکن گردشگری استفاده کافی را ببرید.

درکل باید گفت که در استانبول بیشتر اوقات هوا خوب است. البته در فصل‌های پاییز و بهار، در طول  روز نیز هوا متغیر خواهد بود ، یعنی امکان دارد در حالی که صبح با عینک آفتابی از هتل به سمت  اماکن تاریخی حرکت می‌کنید، اما چند ساعت بعد مجبور شوید به دنبال خرید یک چتر باشید تا از خیس شدن بیشتر خود جلوگیری کنید. البته این نکته را بدانید که تغییرات ناگهانی هوا کمتر  به ندرت اتفاق می‌افتد.

بهترین فصل برای رفتن به استانبول، به ترتیب فصل های بهار سپس پاییز و تابستان و زمستان میباشد. در واقع بهترین زمان ماه مارس و نوامبر است که در این زمان استانبول آب و هوای بسیار خوبی داشته و قیمت هتل ها نسبت به قبل ارزان تر و زمان شروع حراج ها با قیمت های باور نکردنی است.

 

فصل بهار بهترین زمان سفر به استانبول :

همانطور که گفته شد از ماه آپریل، می، تا وسط ماه ژوئن بعترین آب و هوا را استانبول داشته و روزهای طولانی دارد البته ممکن است که در ماه آپریل هوا کمی بارانی شود اما همین باران ها استانبول را دو چندان زیباتر کرده. فصل بهار در استانبول بهترین زمان برای گشت و گذار در کاپادوکیا و پلاژ های دریاهای مدیترانه و اژه است. قیمت هتل ها در فصل بهار کمی بالاست به همین دلیل باید قبل از آنکه سفر کنید هتل خود را رزرو کنید.

فصل بهار بهترین زمان سفر به استانبول

پاییز بهترین زمان سفر به استانبول

در اواسط ماه سپتامبر تا اوایل ماه اکتبر نیز بهترین وقت سفر به استانبول است چرا که استانبول در این فصل پاییز روزهای کوتاه تری داشته و آب و هوای نرمال تری دارد البته شاید در ماه اکتبر شاهد بارش باران باشید. هتب ها در فصل پاییز قیمت مناسبی داشته و پلاژها و توریست های  کمتری در مراکز تفریحی و تجاری جمع میشوند

پاییز بهترین زمان سفر به استانبول

تابستان بهترین زمان سفر به استانبول

در این فصل استانبول اصلا بارش باران نداشته و آب و هوایی گرم و متعادل دارد. استانبول در این فصل، قیمت های بالایی داشته و ساحل آن بسیار شلوغ است. اما شهرهایی که کوچک تر از استانبول هستند، به این شلوغی نبوده و قیمت های خوبی دارند.

در فصل تابستان میانگین دما بین 65 تا 80 درجه فارنهایت است که همین عدد در زمستان بین 42 تا 60 درجه فارنهایت خواهد رسید. به خاطر داشته باشید که قیمت‌ها در استانبول هنگام برگزاری جشن‌ها، عیدِ پاک، کریسمس و عید سال نو گران‌تر خواهد شد. همچنین تعطیلات این کشور نسبت به کشورهای اروپایی چون ایتالیا، اسپانیا و فرانسه بیشتر است.

تابستان بهترین زمان سفر به استانبول

زمستان بهترین زمان سفر به استانبول

در ماه های نوامبر دسامبر ژانویه و فوریه و مارس، نه تنها استانبول سرتاسر ترکیه به جز قسمت جنوب شرقی این کشور آب و هوا کاملا مناسب بوده و قیمت ها تقریبا نصب میشود مسافران تور استانبول برای داشتن بهترین خرید میتوانند فصل زمستان را برای سفر به استانبول انتخاب کنند.

زمستان بهترین زمان سفر به استانبول